AktuálneLetáky.eu   

Metro leták : Culinar

Platnosť od 6.5. do 2.6.



Culinar - strana 24



Culinar - strana 24

K lob ásy Obľúbené klobásy patria k najstarším mäsovým výrobkom a v rôznych variáciách ich možno nájsť takmer vo všetkých svetových kuchyniach. Líšia sa však použitými surovinami, technológiou výroby, obalom, tvarom aj spôsobom prípravy. KLOBÁSY MÄSOVÉ VÝROBKY ZO SLOVENSKÝCH CHOVOV Slovo „klobása“ používajú Slováci, Česi a  Slovinci a  výrazy v  ďalších jazykoch sú veľmi podobné, v  poľštine – KIELBASA, na  Ukrajine – KOVBASA, v ruštine – KOLBASA, aj v  maďarčine, ktorá má iné jazykové korene, sa klobása povie KOLBÁSZ. Slovo s najväčšou pravdepodobnosťou pochádza z  tureckého výrazu KÜLBASTI označujúceho kotletu alebo grilovanú kotletu. PODIEL MÄSA 89 % S poločnosť Istermeat a.s., sa zaoberá od roku 1999 porážkou, rozrábkou a predajom mäsa. Od roku 2013 zaradila do  portfólia i  mäsové výrobky vyrábané podľa tradičných receptúr. Podnik sa nachádza na  Žitnom ostrove a  garantuje výrobu z  miestnych slovenských chovov ošípaných a  hovädzieho dobytka. Už od augusta 2014 aj spoločnosť METRO ponúka vo svojom sortimente ich produkty. A v súčasnom období vám prináša rozšírenú ponuku paprikových klobás vyrábaných podľa receptúry starých mäsiarov z južného kraja. Domáca klobása • pôvod: Slovensko • bal.: cca 1,3 kg • cena za 1 kg PODIEL MÄSA 89 % 3,89 4, 67* PODIEL MÄSA 89 % archivskriptu mkhtml.sh mkhtml.sh~ mkimghtml.sh mkimghtml.sh~ mkimg.sh nahledy-detaily2012.xml nahledy-detaily2013.xml nahledy-detaily2013.xml~ nahledy-detaily2014.xml nahledy-detaily2014.xml~ noveletaky.csv noveletaky.csv~ obchody.csv stareletaky.csv stareletaky.csv~ static cena s DPH Bravčová klobása pikant Grilovacia klobása Ister • pôvod: Slovensko • bal.: cca 1,5 kg • cena za 1 kg • pôvod: Slovensko • bal.: 270 g VB • cena za 270 g • ďalšia akciová cena aj na: Grilovacia klobása so syrom, bal.: 270 g 3,89 4, 67* Dunajská klobása pikant párová, Mangalica klobása pikant párová • pôvod: Slovensko • bal.: cca 0,5 kg VB • cena za 1 kg od 4,99 5, 99* 1,49 1, 79* 100 g = 0,55/0,66* 24 sE1511_16-32.indd 24 PIVO A ÚDENINY 4/23/15 10:45 AM